چگونه لکه های زرد کاسه توالت را از بین ببریم؟

لکه های زرد کاسه توالت

دیدن لکه های زرد کاسه توالت همیشه چندش آور است و حس و حال بدی هنگام دیدن این صحنه به آدم دست می دهد. در این مقاله از بخش وبلاگ خدمات یابی قصد داریم به صورت گام به گام مراحل تمیزکردن رنگ زرد کاسه توالت را به شما آموزش دهیم. پس تا انتهاب مطلب همراه ما باشید.

اول از همه، بیایید علت لکه های زرد را شناسایی کنیم. این لکه ها معمولاً در اثر تجمع رسوبات معدنی، به ویژه آهن و منگنز ایجاد می شوند. این مواد معدنی می توانند از منابع مختلفی مانند آب سخت یا سطوح بالای آهن در خاک به دست آیند.

 

مراحل پاک کردن لکه های زرد کاسه توالت:

اکنون که علت آن را می دانیم، وقت آن است که آن لکه ها را پاک کنیم. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله 1: تمام مواد لازم را جمع آوری کنید.

قبل از شروع فرآیند حذف لکه، جمع آوری تمام مواد لازم ضروری است.

  • برس توالت – این برس برای پاک کردن لکه ها و از بین بردن هر گونه کثیفی یا زباله های باقی مانده استفاده می شود.
  • سنگ پا – این سنگ طبیعی لکه های سخت و رسوبات معدنی را از بین می برد. روی ظروف چینی ملایم است و سطح کاسه توالت را خراش نمی دهد.
  • سرکه سفید: این اسید طبیعی به شکستن رسوبات معدنی و از بین بردن لکه ها کمک می کند.
  • جوش شیرین: این کار اسید را خنثی کرده و لکه های باقی مانده را از بین می برد.

مطمئن شوید که همه این مواد را قبل از شروع فرآیند آماده کرده اید تا از وقفه یا تاخیر جلوگیری کنید.

مرحله 2: سرکه سفید را داخل کاسه توالت بریزید.

هنگامی که تمام مواد را آماده کردید، اولین قدم برای از بین بردن لکه های زرد این است که یک فنجان سرکه سفید را در کاسه توالت بریزید. خواص اسیدی سرکه به شکستن رسوبات معدنی که باعث ایجاد لکه می شوند کمک می کند.

اجازه دهید سرکه حدود 15 دقیقه در ظرف بماند. در این مدت شروع به از بین بردن لکه ها می کند و پاک کردن آنها را آسان تر می کند.

اگر لکه ها ثابت هستند، می توانید اجازه دهید سرکه برای مدت طولانی تری، تا 30 دقیقه بماند. ظرف را هر 5 تا 10 دقیقه بررسی کنید تا ببینید لکه ها شروع به شکستن کرده اند یا خیر.

پس از اینکه سرکه برای مدت زمان مورد نظر در ظرف ماند، زمان آن است که به مرحله بعدی بروید.

مرحله 3: لکه ها را با سنگ پا بمالید.

اکنون که سرکه وقت دارد لکه ها را از بین ببرد، زمان آن رسیده است که شستشو را شروع کنید. با استفاده از سنگ پا، قسمت های لکه دار کاسه توالت را به آرامی بشویید. حتما از حرکات دایره ای استفاده کنید و از خراشیدن چینی خودداری کنید.

لکه ها را مالش دهید تا زمانی که ببینید شروع به محو شدن می کنند یا تا زمانی که به میزان قابل توجهی روشن شوند. سنگ پا به از بین بردن رسوبات معدنی که ایجاد شده و باعث ایجاد لکه شده اند کمک می کند.

اگر تمیز کردن لکه‌ها برایتان سخت است، می‌توانید به جای سنگ پا از یک برس توالت برای تمیز کردن آن‌ها استفاده کنید. باز هم تاکید میکنیم که حتما مراقب باشید و از خراشیدن چینی خودداری کنید.

هنگامی که شستشو را تمام کردید، وقت آن است که به مرحله بعدی بروید.

مرحله 4: جوش شیرین را در کاسه توالت بریزید و دوباره اسکراب کنید.

اکنون که لکه ها با سنگ پا پاک شده اند، وقت آن است که اسید را خنثی کنید و لکه های باقی مانده را پاک کنید. یک فنجان جوش شیرین را در کاسه توالت بریزید و با استفاده از برس کل کاسه را بشویید.

جوش شیرین به خنثی کردن اسید موجود در سرکه سفید کمک می کند و همچنین برای از بین بردن لکه های باقی مانده عمل می کند. حتما تمام ظرف را بشویید تا تمام لکه ها از بین بروند.

هنگامی که تمیز کردن با جوش شیرین را تمام کردید، وقت آن است که به مرحله نهایی بروید.

مرحله 5: توالت را بشویید و از کاسه تمیز خود لذت ببرید.

بعد از اینکه مراحل بالا را کامل کردید، وقت آن است که کاسه توالت را برای آخرین بار شستشو دهید. این کار به حذف هر گونه اثر باقیمانده از جوش شیرین یا سرکه کمک می کند و مطمئن می شود که کاسه بدون لک است.

به کاسه توالت نگاهی بیندازید. اگر لکه ها کاملاً از بین رفته اند، کار شما تمام شده است! اگر هنوز مقداری لکه می بینید، روند استفاده از سرکه، سنگ پا یا برس و جوش شیرین را تکرار کنید.

برای جلوگیری از ایجاد لکه در آینده، حتماً از تمیز کردن و نگهداری منظم پیروی کنید.

امیدوارم که این مقاله آموزشی به شما کمک کند.

فراموش نکنید که برای هرگونه تعمیرات و خدمات لوله کشی میتوانید از خدمات متخصصین ما استفاده کنید.

شاید نیاز داشته باشید:

 

منبع: How to Remove Yellow Stains In Toilet Bowl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *